Askın Nur Yengi Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Askın Nur Yengi Fan Club

Aşkın Nur Yengi Hayranlarının Buluşma Noktası

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Günce Koral

YazarMesaj
Sezen Delisi
Admin
Admin
Sezen Delisi

Erkek

Günce Koral Empty
MesajKonu: Günce Koral   Günce Koral Icon_minitimeC.tesi Kas. 01, 2008 6:13 pm

Günce Koral Guncekoralsuio3
Günce Koral - Su
İlk solo albümü "Bu Aşk Değil" ile adını duyuran Günce Koral'ın yeni albümü "Su" müzik marketlerde yerini aldı.
İlk solo albümü 'Bu Aşk Değil' ve ikinci solo albümü 'Volume II' de yer alan; 'Bu Aşk Değil, Uyuyamam, Yalnızlığım, Gecemi Al, Severim, Güllerim Soldu, Biliyordum (Fatih Erkoç ile düet) gibi birçok sevilen şarkı ile tanıdığımız Günce Koral, 3. Solo albümü 'Su' ile iki yıllık suskunluğunu bozdu.
Seyhan Müzik etiketi ile 14 Ekim’de tüm müzik marketlerdeki yerini alan 'Su' adlı albümün çıkış şarkısı ve ilk video klip çalışması, söz ve müziği Sezen Aksu'ya, düzenlemesi ise Hacı Mustafa Ceceli`ye ait olan 'Nezaket'. Bu şarkı, daha önce basında Tarkan'ın son albümünün çıkış şarkısı olarak yer almış, fakat sonrasında şarkının bestecisi 'Sezen Aksu' ve 'Tarkan'ın' ortak kararı ile albümden çıkarılmıştı. Merakla beklenen şarkı 'Nezaket', Günce Koral'ın başarılı yorumu ile sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyor.
Albümde yer alan bir diğer önemli şarkı ise 'Esnaf Lokantası' Günce Koral'ın güçlü sözleri, Evrim Dökmen’in herkesi kalbinden vuracak melodisi ve Mustafa Cecelinin eşsiz düzenlemesi birleşince, 'Esnaf Lokantası' 2008 yılının en güçlü şarkılarından biri olmaya aday.
Yine albümde yer alan ve çok sevileceğine inandığımız 'Siyah Beyaz' ise orjinali arap edisyon bir şarkı. 'Siyah Beyaz'ın türkçe sözleri İsra Gülümser'e, düzenlemesi ise Erhan Bayrak'a ait.
'Azar Azar' ise yine albümün en güçlü şarkılarından biri. Müziği, Jeff Koplan, sözleri İsra Gülümser ve düzenlemesi ise İskender paydaş imzalı. Ayrıca “Dj funky'c” rap düeti ile şarkıda Günce Koral'a eşlik ediyor. 'Azar Azar'ın club versiyonu ise Kaan Gökman imzası taşıyor.
'Su' da yine Günce Koral'ın daha önceki albümlerinde olduğu gibi birbirinden güzel besteleri yer almakta. 'Can', 'Gidiyorum', 'Benim Olmadın' ve 'Tok' şarkıları, Günce Koral'ın sadece güçlü yorumu ile değil, besteci kimliği ile de iddialı olduğuna en büyük kanıt.
Albümün son şarkısı olan 'Gündüzün Gecenim' in bestesi, A.Yıldırım Koral'a ait. 'Gündüzün Gecenim' tamamen canlı kayıt mantığıyla yorumlanmış ve duruluğu ile tam bir kapanış şarkısı.
Erhan Bayrak, Hacı Mustafa Ceceli, İskender Paydaş, Erim Ardal, Semih Tuncer, Kaan Gökman gibi birbirinden güçlü aranjör kadrosuna sahip olan 'Su' albümü, adını albümde yer alan herhangi bir şarkıdan almamış. Albümde ki birbirinden güzel, samimi ve duru şarkıları dinlediğinizde, sizde de 'su gibi bir albüm' etkisi yaratacağına eminiz.
http://www.silagencoglu.forumm.biz
Sezen Delisi
Admin
Admin
Sezen Delisi

Erkek

Günce Koral Empty
MesajKonu: Geri: Günce Koral   Günce Koral Icon_minitimeC.tesi Kas. 01, 2008 6:14 pm

Günce benim en sevdiğim kadın vokallerden biri,Bu albümünü de çok beğendim aldım. Cool
http://www.silagencoglu.forumm.biz

Günce Koral
1 sayfadaki 1 sayfası