Askın Nur Yengi Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Askın Nur Yengi Fan Club

Aşkın Nur Yengi Hayranlarının Buluşma Noktası

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Eğer Yeteneğim varsa

3 posters
YazarMesaj
salemcan
Öğrenci
Öğrenci
salemcan

Erkek

Eğer Yeteneğim varsa Empty
MesajKonu: Eğer Yeteneğim varsa   Eğer Yeteneğim varsa Icon_minitimePtsi Eyl. 08, 2008 10:42 am

HADİ BİRAZ NOSTALJİ YAPALIM

Eğer yeteneğim varsa asla kendime saklamam

"Ne istediğimi hep bildim ve bu yolda gereken esnekliği gösterdim" diyen Aşkın Nur Yengi, katıldığı her projenin sonunda hayata dair yeni şeyler öğrendiğini söylüyor
"Ömerçip" tipi Türk filmlerini severek izler miydiniz? Eskiden beri Türk filmlerinin sıkı bir takipçisiyim. Kayhan Yıldızoğlu, Suzan Avcı ve Nuri Alço gibi karakter oyuncularıyla aynı filmde rol almak nasıl bir duygu?
Yıllardır filmlerini seyretmekten keyif aldığım bunca isimle aynı projede birlikte nefes almaktan mutluluk duyuyorum.
Televizyonda komedi oynamakla sinemada komedi oynamak arasında ne gibi farklar var?
"Yapabileceğinin en iyisini yap" başlığı altındaki bir ruhun sahibesi olduğum için bence hiçbir fark yok.
Asıl mesleğiniz olan yorumculuğun yerini oyunculuk mu aldı?
Ben bir sanatçının tüm varlığıyla ilerlemesi görüşündeyim. Var olduğunu hissettiğim yeteneklerimi saklamanın ve büyütmemenin kendime büyük bir haksızlık olacağını düşünüyorum.
Levent Kırca, Mehmet Ali Erbil, Haluk Bilginer, Türker İnanoğlu ve Sezen Aksu gibi mesleğinin ustası olmuş isimlerle çalıştığınız için kendinizi şanslı görüyor musunuz?
Saydığınız isimler beni tercih ediyorlarsa doğru yoldayım demektir. Tabii ki onlarla çalışmak çok keyifliydi.
Oyunculuk eğitimi almayı düşünüyor musunuz?
Her yeni proje, hayat gibi, yeni şeyler öğretiyor insana. Bu doğrultuda teknik detayları akademik kariyerli birine göre daha az bilebilirim ama bu durum öğreneceklerime kendimi kapatmamı gerektirmez.
Sizce başarı nedir?
Başarı soyut olarak düşlediğin bir kavramı somut hale getirebilmektir. Ben ne istediğimi hep bildim ve bu yolda gereken esnekliği gösterdim.
Başarılı olmanıza kim veya ne yardım etti? Başarı riske, disipline ve istemeye bağlı bir kavram. Hayatta zihnin ve kesinliğin gücüyle daima başarabilirsin. Önemli olan kendinle yapacağın anlaşmada yapabileceğinin en iyisini yapmayı hedeflemektir.

Sizi başarılı ve diğerlerinden farklı kılan nedir?
Açık fikirlilik, disiplin ve karakterim. Ayrıca her birimiz kendimize özgüyüz.
Kendinizi en çok ne zaman tam anlamıyla başarılı hissettiniz? Başarmanın sonu yok. Önemli olan kendi potansiyelimizin sınırlarını fark etmek ve onu ortaya çıkarıp beslemektir.
Başarı yolunda sizi kışkırtan şey ne olur?
Bu yolda beni en çok kışkırtan şey beynin gücüdür. Başarısızlık diye bir şey yoktur. Sadece sonuçlar vardır.
Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?
Bol bol kitap okuyorum. Soru sorup tartışıyorum.
Bundan sonraki planlarınız neler?
Plan yapmayı sevmiyorum. Zaman içindeki önemli başlıklarla nasıl olsa birlikte yol alacağız.
Hayat felsefeniz nedir?
Geçmiş ölü, gelecekse hayal.
Aşkın Nur Yengi kimdir? En beğendiği oyuncular:
Jack Nicholson, Robert De Niro. En beğendiği yazarlar: Cezmi Ersöz, Ahmet Altan, Don Miguel Ruiz, Anthony Robbins.
En beğendiği tiyatrocu: Yıldız Kenter.
En beğendiği filmler: "Er Ryanı Kurtarmak" ve "Hayat Güzeldir".
En son okuduğu kitap: "Dehanızı Keşfedin", Michael J. Gelb. E
n son dinlediği albüm: "Sometimes I Dream", Mario Frangoulis.
En son izlediği film: "Ömerçip".
Kullandığı parfüm: Ralph Lauren Glamourous.
Arabasının markası: BMW X5 Jeep.
Şu sıralar "Ömerçip" filminde izlediğimiz Aşkın Nur Yengi, bir sanatçının tüm potansiyelini değerlendirmesi gerektiğine inanıyor. "Yapabileceğinin en iyisini yap" sözünü kendine düstur edinen Yengi, daha çok şarkıcı kimliğiyle tanınsa da farklı alanlarda yeteneklerini sergilemeye hazır. Müzikle 12 yaşında Sezen Aksu-Onno Tunç Orkestrasında tanışan Yengi, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarında öğrenim gördü. 1987 yılında Kuşadası Altın Güvercin Yarışmasında "Yeniden" ve 1988de Antalya Altın Portakal Müzik Yarışmasında "Portakal Çiçeği" adlı parçalarıyla birincilik ödüllerini aldı. 1989da katıldığı Uluslararası Çeşme Festivalinde "Artık Hiç Ağlama" şarkısıyla Türkiyeye şampiyonluk kazandırdı. İlk albümü "Sevgiliye"yi 1990 yılında çıkaran Yengi, "Ömerçip" filminde Melek karakterini başarıyla canlandırıyor.
Aşkınkolik
Admin
Admin
Aşkınkolik

Erkek

MesajKonu: Geri: Eğer Yeteneğim varsa   Eğer Yeteneğim varsa Icon_minitimePtsi Eyl. 08, 2008 12:01 pm

teşekkürler salemcan aşkın her zaman ki iddalı cevaplar vermiş ve yapabildiğinin en iyisini yap hep bu mantıkla ilerlediki bize herşeyin iyisini sundu Smile
https://askinnuryengi.yetkin-forum.com
Sezen Delisi
Admin
Admin
Sezen Delisi

Erkek

MesajKonu: Geri: Eğer Yeteneğim varsa   Eğer Yeteneğim varsa Icon_minitimeSalı Ocak 27, 2009 10:38 am

Yeteneği olupta saklaması olmazdı zaten,Yeteneği var ki Kraliçe. Cool
http://www.silagencoglu.forumm.biz

Eğer Yeteneğim varsa
1 sayfadaki 1 sayfası